БАЗА ЗНАНЬ

Тип - Радіостанція - один або кілька радіопередавачів або радіоприймачів, або комбінація радіопередавачів і радіоприймачів, включаючи допоміжне обладнання, необхідні в певному місці для організації служби радіозв'язку.

Матеріал корпусу - В основному радіостанції виготовляються з ударостійкого пластику. Він легкий, зручний в експлуатації і не розіб'ється при падінні.

Вид
- в Україні виділено такі частотні діапазони:

Діапазон VHF - один з найбільш універсальних діапазонів. Устаткування цього діапазону прекрасно працює як в сільській місцевості, так і в умовах міської забудови.

Діапазон UHF - вважається "міським" і проявляє свої кращі якості в умовах щільної міської забудови. Вибір цього діапазону оптимальний при необхідності отримання стійкого зв'язку на невеликих відстанях, наприклад, в межах міста.

Діапазон CB - для використання за містом, для забезпечення зв'язку на великих відстанях в умовах лісу і пересіченій місцевості, особливо, якщо немає можливості забезпечити більшу висоту установки антени.

Діапазони LPD і DMR значно обмежують по потужності радіостанції, і це один з мінусів цих діапазонів, але зате високі частоти даних діапазонів добре поводяться при використанні радіостанцій в умовах міста. Існуючі промислові перешкоди на цю частину спектра частот не роблять значного впливу. Ще однією перевагою можна назвати суттєве збільшення дальності зв'язку на відкритій місцевості.