Тип - Радіостанція - один або кілька радіопередавачів або радіоприймачів, або комбінація радіопередавачів і радіоприймачів, включаючи допоміжне обладнання, необхідні в певному місці для організації служби радіозв'язку.
Матеріал корпусу - В основному радіостанції виготовляються з ударостійкого пластику. Він легкий, зручний в експлуатації і не розіб'ється при падінні.
Вид - в Україні виділено такі частотні діапазони:
Діапазон VHF - один з найбільш універсальних діапазонів. Устаткування цього діапазону прекрасно працює як в сільській місцевості, так і в умовах міської забудови.
Діапазон UHF - вважається "міським" і проявляє свої кращі якості в умовах щільної міської забудови. Вибір цього діапазону оптимальний при необхідності отримання стійкого зв'язку на невеликих відстанях, наприклад, в межах міста.
Діапазон CB - для використання за містом, для забезпечення зв'язку на великих відстанях в умовах лісу і пересіченій місцевості, особливо, якщо немає можливості забезпечити більшу висоту установки антени.
Діапазони LPD і DMR значно обмежують по потужності радіостанції, і це один з мінусів цих діапазонів, але зате високі частоти даних діапазонів добре поводяться при використанні радіостанцій в умовах міста. Існуючі промислові перешкоди на цю частину спектра частот не роблять значного впливу. Ще однією перевагою можна назвати суттєве збільшення дальності зв'язку на відкритій місцевості.
Діапазони частот - Частота приймаємого діапазону частот рації. Деякі рації приймають частоти в більш широкому діапазоні, ніж той, в якому працює їхній власний передавач.
Регулювання потужності - Наявність в рації регулятора потужності. В основному застосовуються 2 рівня потужності - низький і високий.
У тому випадку, коли співрозмовник знаходиться досить близько, краще вибирати Low-рівень для економії енергії. Щоб отримати найбільшу дальність дії радіостанції, слід перейти в High-режим, але при цьому заряд акумулятора буде швидко витрачатися.
Знімна антена - Знімними антенами, як правило, обладнані дорожчі рації. Можливість від'єднання антени дозволяє більш комфортно і зручно транспортувати пристрій і їм користуватися. В деяких моделей є можливість підключення до роз'єму антени підключити кабель зовнішньої антени для збільшення дальності зв'язку.
Сканування каналів - Функція сканування використовується для виявлення користувачів на частотних каналах. В цьому режимі рація по черзі налаштовується на всі доступні канали в пошуках сигналу передачі. При виявленні сигналу сканування припиняється на кілька секунд. Якщо користувача даний канал не зацікавив, то сканування триває.
FM-приймач - Можливість прийому радіостанцій, які працюють в FM-діапазоні. Це дозволяє прослуховувати музику і новини. Як правило, на навушники виводиться звук в режимі стерео.
Чутливість приймача - Чутливість рації зазвичай вимірюється в мікровольтах (мкВ). Чим менше значення цієї величини, тим чутливіша рація.
Кількість каналів пам'яті - кількість каналів, яку може "запам'ятати" пристрій. Під час налаштування певного каналу його можна запрограмувати, щоб потім не шукати повторно. Залежно від вартості рації число каналів пам'яті може перевищувати 500.
Кількість кодів - Коди розширюють можливості сумісності з іншими радіостанціями. Системи кодування мають можливість використання однієї і тієї ж частоти різними групами людей. Шумозаглушувач приймаючої радіостанції "відкривається" тільки тоді, коли чує в ефірі "свій" код. А передаваюча радіостанція його, відповідно, передає. Коди передаються на низьких частотах (до 300Гц) і людина їх не чує через особливості рації. Дві рації, налаштовані один на одного з використанням будь-якої системи кодування, велику частину часу не будуть чути інші радіостанції, навіть працюють на тій же частоті. Ефір завжди буде доступний для прослуховування будь-радіостанцією, у якій не включена система кодування на прийом.
Кількість каналів - кількість каналів, на які може налаштовуватися рація. Для роботи в ефірі кожен діапазон поділений на кілька частотних каналів. Чим більше каналів можна використовувати в рації, тим вище ймовірність знайти вільну частоту.
Потужність передавача - потужність передавача - один з основних параметрів, що визначає дальність дії радіозв'язку.
Радіус дії на відкритій місцевості - Максимальний радіус дії рації. Радіус дії радіостанції залежить від багатьох факторів, серед яких потужність передавача, особливості рельєфу місцевості, робоча частота, рівень перешкод.
Стандарти кодування - Під час налаштування на певний підканал Ви зможете спілкуватися тільки з тими радіостанціями, які налаштовані на той же канал і підканал, що і ваша радіостанція.
Автоматичний шумозаглушник - Шумопонижувач використовується для зменшення фонового шуму ефіру при відсутності сигналу.
Активація радіостанції голосом (VOX) - Наявність у рації функції голосової активації aбо VOX, дозволяє використовувати ці рації як радіо-няні.
Діапазон робочих температур - Характеристика визначає за яких температурних режимів пристрій може нормально функціонувати. Діапазон може коливатися від -20 до +60 градусів.
Клас захисту - Клас захисту визначається за індексом захищеності (Index of Protection - IP). Клас вказується за допомогою цифрового коду, де перша цифра показує ступінь захисту від проникнення всередину корпусу твердих предметів, а друга вказує на захищеність обладнання від проникнення всередину корпусу рідини. Максимальним класом захисту є IP68. В обладнанні також може бути присутнім ще один індекс, буквений, для додаткової характеристики пристрою.
Світлоіндикація - Наявність светоіндікаціі на пристрої. Светоіндікація дозволяє за допомогою миготіння певним кольором підсвічувати ті чи інші кнопки, допомагаючи краще орієнтуватися в роботі пристрою.
Вібровиклик - Віброрежим спрацьовує при появі вхідного сигналу на даному субканалі. Цей режим можна використовувати або в дуже галасливих місцях, де важко почути виклик, або там, де необхідно дотримуватися тиші.
Блокування клавіатури - Можливість захисту клавіатури рації від випадкового натискання.
Підсвічування - Наявність підсвічування у екрану рації. Підсвічування корисне, якщо планується активно використовувати рацію в темний час доби.
РК-дисплей - РК-дисплей для більш зручної роботи та детального відображення тексту на екрані. Його наявність збільшує вартість товару.
Тип акумулятора - Існує кілька різновидів акумуляторних елементів, найбільш популярні для радіообладнання: нікелево-кадмієві (Ni-Cd), нікелево-металогідридні (Ni-MH), літій-іонні (Li-Ion), герметичні свинцево-кислотні (SLA), літієво-полімерні (Li- polymer).
Кількість елементів живлення - Номінальна кількість елементів живлення для коректної роботи пристрою. Залежно від моделі в радіостанції може бути використано кілька батарейок стандарту АА або ААА.
Час автономної роботи - час автономної роботи рації в режимі очікування. У режимі очікування відбувається мінімальне споживання енергії. Багато моделей можна налаштувати так, щоб рація, перебуваючи в сплячому режимі, через певні проміжки часу переключалася на прийом. При цьому відбувається значна економія енергії і користувач може чути виклики іншої радіостанції.
Ємність акумулятора - Час автономної роботи рації залежить від багатьох факторів, серед яких ємність акумулятора, робоча частота, ефективність антени, потужність передавача.
Тип джерела живлення - Джерелом живлення може служити власне напруження, або батарейки АА або ААА.