Click to order
Ваше замовлення
Total: 
ПІБ
E-mail
Мобільний телефон
Коментарі до замовлення
Варіанти доставки
Промокод
Payment method

ЧАСТІ ПИТАННЯ ПРО РАЦІЇ

Чим відрізняється любительська радіостанція від професійної?
Професійна рація програмується за допомогою спеціальної програми і комп'ютера, в більшості випадків не має дисплея. Любительська рація має дисплей і дозволяє змінювати налаштування без додаткового обладнання.

Любительська рація - це не означає, що вона гірше якістю або гірше класом. Це означає, що професійна рація використовується в професійних цілях, програмується один раз (або не часто) і видається, припустимо, охоронцеві або іншому фахівцю, якому потрібно працювати, а не налаштовувати рацію і змінювати налаштування в залежності від зміни умов. Любительську ж рацію Ви можете програмувати прямо в своїх руках.

Радіостанції діапазонів 33-50 МГц, 136-174 МГц 403-470 МГц часто називаються професійними. Професійні радіостанції майже всі мають міцний корпус, металеву основу, і в більшості випадків сертифіковані військовому стандарту MIL STD 810. Професійні радіостанції розраховані на цілодобову експлуатацію.
Як зрозуміти, який радіус дії рації?
При виборі рації керуйтеся характеристиками її потужності. Чим потужніше передатчик рації, тим далі радіус дії. Максимальна дальність зв'язку, зазначена в рекламних матеріалах, можлива при наявності ідеальних умов і відсутностей перешкод: ліній електропередач, військових баз, неповного заряду батарей, покладів металів, перешкод. Іншими словами, не можна розраховувати на рекламну інформацію при виборі рації. Орієнтовна дальність - один Вт один кілометр. А краще порадитися з фахівцем.
Чим відрізняється радіостанція від рації?
Радіостанція це повна назва рації
Я хочу підібрати рацію для полювання, риболовлі. Що краще?
Для полювання та риболовлі - для зв'язку на відкритих просторах, краще так званий нижній діапазон частот, дозволений для аматорського користування: 140-148МГц. Ця довжина хвилі краще підходить для відкритих місцевостей і краще огинає рідко стоячі перешкоди.
Мені потрібна рація для роботи в бетонній будівлі, в закритому приміщенні. Що краще?
Краще в закритих просторах працює верхній діапазон частот: 430-440МГц. Ця хвиля краще проходить крізь бетонну стіну, тобто краще пробиває її.
Яку гарантія дається на обладнання Motorola PMR?
Гарантія на обладнання один рік. Гарантія недійсна, якщо продукції нанесені ушкодження в результаті механічних пошкоджень, попадання рідини і інших сторонніх предметів всередину вироби тощо.
Які правила поводження з раціями?
Всі правила описуються в інструкціях. Найкраще знайомитися з ними перед експлуатацією обладнання.

Наприклад, не можна включати рацію на передачу, якщо до неї не прикручена ще антена, рація згорить. Акумулятор заряджати потрібно повністю, без переривань, після повної розрядки. В іншому випадку скорочується термін експлуатації акумулятора. Це ж правило до автомобільної зарядки - якщо ви заряджаєте рацію в дорозі, вкрай небажано переривати процес до повної зарядки акумулятора.
Моя рація відмінно працює в лісі, але в місті вона мене розчарувала. Що робити, не брати ж тепер ще один комплект?
При купівлі обирайте таку рацію, яка може працювати в нижньому діапазоні (140 Мгц) і в верхньому (433 МГц). Не дивуйтеся, якщо виявите, що рація, яка добре працювала на відпочинку на дачі, погано працює всередині бетонного приміщення в місті - Вам просто потрібно перемикати діапазони, а для цього краще мати обладнання яке дозволяє це зробити.